Hiszpania > Las Palmas (Region)

Playas de Papagayo

Plaże Papagayo to grupa plaż i zatoczek położonych wokół punktu Papagayo, małego przylądka na południu wyspy Lanzarote w Hiszpanii.

Toponimia

Nazwa Papagayo odnosi się do odcinka wybrzeża, punktu i znajdującej się obok niego zatoczki i pojawia się już na mapie wyspy autorstwa Torriani pod koniec XVI wieku, z zaznaczeniem, że jest to punkt morski. Toponim ten może być portugalskim określeniem odnoszącym się do ryby poławianej w tym rejonie - Xyrichtys novacula, znanej jako papagayo po portugalsku lub pez peine po hiszpańsku.

Lokalizacja

Znajdują się one kilka kilometrów od turystycznej miejscowości Playa Blanca, na odcinku wybrzeża Rubicón, na terenie pomnika przyrody Ajaches. Można do nich dotrzeć drogą morską lub polnymi drogami. Opłata za wjazd dla samochodów osobowych obowiązuje od 1998 r. (2)

Plaże

Grupa plaż w punkcie Papagayo, z których wszystkie mają biały piasek i spokojne wody, składa się z następujących zatoczek i plaż, od zachodu na wschód: Playa Mujeres (Plaża Kobiet)Znana również jako La Cala, znana również jako La Cala.

Playa MujeresZnana również jako La Calera, jest to najdłuższa plaża i położona najbliżej Playa Blanca. Ma 400 m długości i 85 m szerokości. Caletón del CobrePeñuelas del Cobre

Caletón del CobreNiewielka zatoczka o długości zaledwie 52 metrów i szerokości 3 metrów, trudno dostępna, z kamieniami i piaskiem. Caletón de San MarcialNiewielka zatoczka o długości zaledwie 52 metrów i szerokości 3 metrów.

Caletón de San MarcialBliskie sąsiedztwo poprzedniego i podobne cechy, nieco mniejsze (35 metrów na 6 metrów). Plaża Caletón de la Cruz lub Caletón del Pozo.

Playa de la Cruz lub Playa del PozoPlaża o długości 320 metrów jest drugą co do długości plażą i należy do plaż otwartych na tym odcinku wybrzeża. Swoją nazwę zawdzięcza studni La Cruz, która jest częścią stanowiska archeologicznego San Marcial del Rubicón, pierwszej normańskiej osady na Wyspach Kanaryjskich. Playa de la Cera lub Playa de la Cera

Playa de la Cera lub CeritaBeach, o długości 150 metrów, obok bardziej znanej plaży Papagayo, porównaj.

Playa Puerto MuelasKolejna piaszczysta plaża o długości 130 m i szerokości 30 m. Obok niej znajduje się pole namiotowe dla przyczep kempingowych. Caleta del CongrioZnajduje się tu wiele różnych piaszczystych plaż.

Caleta del CongrioPodobna do sąsiedniej plaży w Puerto Muelas, ma 280 metrów długości. Referencje ().

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Miejscowości w pobliżu

Plaże w pobliżu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności