Hiszpania > Las Palmas (Region)

Playa Blanca (Lanzarote)

Playa Blanca to miejscowość turystyczna w gminie Yaiza, na Lanzarote, na Wyspach Kanaryjskich. Jest to jeden z regionów turystycznych Lanzarote, obok Costa Teguise i Puerto del Carmen, w którym znajdują się Playa de Flamingo, Dorada i Papagayo. W 2021 r. liczba mieszkańców wynosiła 12 960 osób.[5

Lokalizacja

Znajduje się w południowej części wyspy Lanzarote, naprzeciwko wyspy Fuerteventura, w tak zwanej Cieśninie Bocaina. W odległości krótkiego spaceru znajdują się niektóre z najbardziej charakterystycznych miejsc na wyspie, takie jak Park Narodowy Timanfaya, Park Naturalny Los Volcanes, La Geria, solnisko Janubio, El Golfo (zielona laguna), Los Hervideros oraz wioski Yaiza i Las Breñas, z której rozciąga się wspaniały widok na Playa Blanca z Fuerteventurą w tle.

Turystyka

W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat sektor turystyczny odnotował znaczny i szybki wzrost, dzięki rozwojowi szerokiej oferty rekreacyjnej i rozrywkowej, obejmującej liczne wycieczki i zajęcia sportowe, plaże miejskie, centra handlowe, deptaki, puby, dyskoteki i zróżnicowaną gastronomię w licznych restauracjach tematycznych. W pobliżu znajdują się plaże Dorada, Flamingo i Papagayo, które cieszą się dużą popularnością wśród turystów.

Komunikacja

Znajduje się tu port morski z połączeniami promowymi z wyspą Fuerteventura, a od lotniska César Manrique Lanzarote dzieli go około 30 kilometrów (5).

Dziedzictwo

W tym mieście znajduje się "Torre de las Coloradas o del Águila", która została uznana za dobro o znaczeniu kulturowym w kategorii zabytku. Zbudowano ją w latach 1741-1744 jako wieżę obronną, która miała stawiać czoła najazdom Berberów. W 1749 r. został zaatakowany przez piratów algierskich, a w 1769 r. musiał zostać odbudowany.

Nad główną bramą znajduje się kamienna płyta z napisem: "Za panowania Carlosa III, wysłanego na te wyspy przez Jego Ekscelencję Don Miguela Lópeza Fernándeza de Heredia, marszałka polnego, odbudowano tę wieżę San Marcial del Colorado, Punta del Águila. Rok 1769".

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Miejscowości w pobliżu

Plaże w pobliżu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności