Hiszpania > Las Palmas (Region)

Gran Tarajal

Gran Tarajal to hiszpańska miejscowość położona w gminie Tuineje, na wyspie Fuerteventura, we wspólnocie autonomicznej Wysp Kanaryjskich.

W 2015 r. miasto miało 7 757 mieszkańców. Jego symbolem jest sylwetka "La Punta del Camellito", nazwana tak, ponieważ jest to góra o wyglądzie grzbietu wielbłąda. Gran Tarajal uzupełnia długa na około kilometr plaża o drobnym czarnym piasku oraz dwa pomosty.

Edukacja

W Gran Tarajal znajdują się dwie szkoły publiczne, obie ze stołówkami, o nazwach CEIP Cristóbal García Blairzy i CEIP Gran Tarajal. Znajdują się tu również dwie szkoły średnie: IES Gran Tarajal i IES Vigán.

Zajęcia pozalekcyjne

W wiosce dzieci, od najmłodszych do najstarszych, mogą korzystać z zajęć pozalekcyjnych - godzin wsparcia i/lub nauki, różnych dyscyplin sportowych czy zajęć muzycznych. Casa de La Cultura oferuje szeroki wachlarz zajęć dla wszystkich grup wiekowych. Dla najmłodszych dzieci: karate, nauka gry na czas, nauka gry na gitarze, zajęcia dodatkowe, zajęcia językowe itp. Dla starszych dzieci organizowane są zajęcia z gry na instrumentach, takich jak gitara, timple, skrzypce, pianino, a nawet śpiew - dla przyjemności przyszłych gwiazd. W ofercie znajdują się następujące dyscypliny sportowe: Koszykówka, piłka nożna, futsal, badminton, lekkoatletyka, taniec itp.

Fiesty

"Nuestra Señora de la Candelaria": 2 lutego. Patron tej miejscowości.

"Karnawał w Gran Tarajal: początek marca. Na karnawale wybierany jest temat przewodni, a w Recinto Ferial organizowane są tańce na świeżym powietrzu oraz występy wokalne i taneczne.

"La Semana de La Juventud (Tydzień Młodzieży): Zwykle odbywa się w trzecim tygodniu sierpnia. W programie znajdują się przedstawienia dla najmłodszych, maty, klauni, animacje itp. Dla osób powyżej 16 roku życia organizowany jest turniej piłki plażowej. Wieczorem odbywają się różne gale, takie jak Miss i Mister Gran Tarajal Dzieci i Młodzieży oraz Miss i Mister Gran Tarajal Dorosłych.

"La Pesca de Altura": festiwal odbywa się pod koniec lata. Uczestnicy przyjeżdżają z całych wysp i przez pewien czas szukają największej ryby, aby zdobyć różne nagrody.

"San Diego de Alcalá": 13 listopada. Patron i święty, od którego imienia pochodzi nazwa kościoła parafialnego w tej miejscowości.

Klimat

Panuje tu klimat podzwrotnikowy pustynny, z łagodnymi temperaturami przez cały rok i bardzo niskimi opadami - średnia roczna wynosi zaledwie 62,6 mm, zgodnie z danymi "Pluviometría Media Anual de la Pluviometría" (Średni roczny opad deszczu): "Pluviometría Media Anual De Canarias - meteo7islas".

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com

Miejscowości w pobliżu

Plaże w pobliżu

Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności