Hiszpania > Baleary (Wyspy)

Cala Gamba

Cala Gamba to plaża położona dziewięć kilometrów na wschód od Palmy, otoczona charakterystycznymi budynkami, takimi jak elektrownia cieplna i znany szpital San Juan de Dios, bardzo blisko lotniska w Palmie, co sprawia, że plaża ta jest miejskim zakątkiem o średnim napływie kąpiących się osób, choć w pobliżu łatwo jest zaparkować.

W okolicy znajdują się hotele czynne w okresie letnim, a Cala Gamba znana jest również z kawiarnio-teatru Agustina Martíneza "El Casta", jednego z najlepszych artystów komiksowych na Balearach.

Charakterystyka

Typ: Miejski

Długość: 100 m

Szerokość: 25 m

Skład: skały / piasek gruboziarnisty

Rodzaj osłony: ciemna

Typ morza: Spokojne wody

Nudysta: nie

Bezpieczeństwo

Błękitna Flaga: Nie

Sprzęt do nadzoru: Nie

Sygnalizacja niebezpieczeństwa: Nie

Lokalna policja / tel.: Nie

Czerwony Krzyż / tel.: Nie

Sprzęt ratowniczy: Nie

Klub żeglarski Cala Gamba

Historia klubu żeglarskiego Cala Gamba jest zapisana w znakomitym dziele zatytułowanym "S'Amarador", napisanym przez Pere Galiana Veiret, zasłużonego członka i byłego dyrektora klubu. Dokument zawiera najważniejsze wydarzenia z życia Klubu od momentu jego powstania w 1934 roku; oficjalne założenie nastąpiło 12 czerwca 1938 roku.

Nie należy również zapominać o wszystkich pracach prowadzonych od 1997 r. do chwili obecnej, które radykalnie zmieniły krajobraz Club Náutico Cala Gamba.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności