Hiszpania > Baleary (Wyspy)

Ciudad Jardín (Palma de Mallorca)

Ciudad Jardín to plaża położona w dzielnicy Playa de Palma w mieście Palma de Mallorca (Baleary, Hiszpania). Jest on położony w centralnej części zatoki Palma, kilka kilometrów od centrum miasta. Ma 450 metrów długości i 35 metrów szerokości. Jest bardzo ruchliwe, zwłaszcza w lipcu i sierpniu. W 2008 roku plaża została odznaczona błękitną flagą za czystość i dostępność dla osób niepełnosprawnych.

Lokalizacja

Plaża Ciudad Jardín jest położona między dzielnicami El Molinar i Coll d'en Rabassa, w dzielnicy Playa de Palma stolicy Balearów. Do plaży można dojechać samochodem, autostradą Levante lub ulicą Calle Llucmajor; kilka linii Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Palma de Mallorca dojeżdża do plaży, np. 15 (Plaza de la Reina - El Arenal), 25 (Arenal przy autostradzie) lub 30 (Plaza de España - Can Pastilla).

Charakterystyka ogólna

Ma 450 metrów długości i 35 metrów szerokości. Jest bardzo oblegany, zwłaszcza w miesiącach letnich, choć bardziej przez miejscowych niż turystów. W wigilię św. Jana, 23 czerwca, odnotowuje się największą liczbę odwiedzających. Posiada białą plażę, płytkie wody i umiarkowane fale, promenadę, prysznice, telefon publiczny, parking publiczny, wypożyczalnię leżaków i kosze na śmieci, ale nie posiada toalet ani miejsc do nurkowania.

Tuż obok plaży znajduje się promenada dla pieszych ze ścieżką rowerową. Rozciąga się on od portu Palma do El Arenal de Lluchmayor. Na tej promenadzie znajdują się dwa bary, w których można kupić lody, napoje i małe menu. Pierwszy z nich znajduje się w najbardziej wysuniętej na zachód części plaży, a drugi - w części bardziej wysuniętej na wschód, obok placu zabaw dla dzieci.

Ponadto na plaży znajdują się dwa hotele (liczba obcokrajowców na plaży jest niewielka, ponieważ przyjeżdżają tu miejscowi), oba należące do grupy nieruchomości Rustic, która wybudowała również większość budynków i willi w okolicy. Oba hotele są niewielkie, mogą pomieścić około trzydziestu osób i mają wysokość zaledwie dwóch lub trzech pięter. Pierwszy z nich, nowszy, w kolorze głębokiego błękitu, o bardziej nowoczesnych i surowych liniach i architekturze, znajduje się również po zachodniej stronie plaży. Drugi, o architekturze naśladującej architekturę arabską, z wypielęgnowanymi ogrodami, starszy, ale według wielu osób piękniejszy i bardziej dopracowany od drugiego, znajduje się w środkowej części plaży.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Plaże w pobliżu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności