Hiszpania > Baleary (Wyspy)

Playa de Magaluf

Plaża Magaluf to plaża w kurorcie turystycznym Magaluf, w gminie Calviá, (Majorka, Baleary, Hiszpania)..

Opis

Znajduje się siedem kilometrów od Calviá, między Cala Viñas a Punta de la Torre Nueva lub La Porrassa. Zakwaterowanie wakacyjne, kluby nocne i inne usługi skierowane do masowego turysty tworzą krajobraz miejski plaży Magaluf, czyniąc z niej jedno z głównych centrów turystycznych Kalwii. Jest także miejscem masowego napływu miejscowych kąpiących się. Magaluf to plaża o długości kilometra; jej obecne wymiary są wynikiem sztucznej regeneracji. Ma drobny, biały piasek.

Północna część tej zatoki, otwarta na południowo-wschodnie wiatry, umożliwia kotwiczenie łodzi na piasku i wodorostach na głębokości od dwóch do pięciu metrów. Wysepka La Porrassa zapewnia pewną ochronę, jeśli wiatr wieje ze wschodu, chociaż na północnym zachodzie, od Palmanova w kierunku Magaluf, znajduje się skalisty brzeg. Club Náutico Palmanova znajduje się w odległości 1,6 mili morskiej od hotelu.

Dostęp

Do plaży Magaluf można łatwo dotrzeć drogą, kierując się znakami drogowymi. Dzięki bezpłatnemu parkingowi w okolicy można łatwo zaparkować samochód. Dostępny jest również transport publiczny.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com

Plaże w pobliżu

Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności