Καμίνια Αχαΐας

Kaminia to nadmorska miejscowość w dawnym dystrykcie Patras w prefekturze Achai, licząca 716 mieszkańców. W 2001 roku liczyła 619 mieszkańców. Znajduje się on 14 km od Patras i 3 km od Kato Achaia. Graniczy z wioskami Alissos, Tsoukalayika, Agios Stefanos (Peristera) i Kamenitsa.

Obszar ten jest obsługiwany od 29 lutego 2020 r. przez linię 2 kolei podmiejskiej Patras przez stację "Kaminia / Kaminia".

Historia

Nazwę wieś zawdzięcza istniejącym tam przed rewolucją i w średniowieczu piecom glinianym. Po rewolucji 1821 roku na te tereny zjechały rodziny pasterzy z Souvardo Kalavryta, aby pracować w majątkach. Stopniowo rodziny te osiedlały się na stałe i tworzyły obecną wieś. Podaje się 172 mieszkańców w 1899 roku i 471 w 1961 roku.

W 1912 roku, wraz ze zniesieniem gmin, stała się osadą nowo powstałej gminy Alissos. W 1919 roku została odłączona od gminy Alissos i stała się niezależną gminą aż do 1997 roku, kiedy to na mocy planu Kapodistriasa zlikwidowano gminę i stała się ona okręgiem miejskim gminy Vrachnaiiko.

Sport

W Kamińsku działa amatorska drużyna piłkarska "A.O Kaminia", w której grają dzieci z wioski i okolicznych miejscowości, a która ma siedzibę na stadionie gminnym w Vrachnaiika.

Transport

Transport kolejowy

Stacja kolejowa Kaminia znajduje się na linii PATROS Patras Pyrgos & Agios Spyridon oraz na linii Patras - Kyparissia. Zarządzany jest przez TRAINOSE. Jako stacja została otwarta 15/12/1888 i zamknięta w 2011 r. Ponownie otwarta 29 lutego 2020 r., obsługiwana przez lokalne pociągi pomiędzy Patras i Kato Achaia kolei podmiejskiej Patras. Obsługuje Kaminię.

Kiedy linia 2 została po raz pierwszy otwarta i do czasu jej przerwania z powodu pandemii koronawirusa, jej południowo-zachodni terminus znajdował się na stacji Kato Achaia, a pociągi przejeżdżały przez stacje Kaminias i Alissos, zatrzymując się na nich. Wraz z przywróceniem rozkładu jazdy zakończenie zostało przeniesione dalej na wschód do stacji Kaminias, przez co stacje Alissos i Kato Achaia stały się nieaktywne.

Osobowości

Fotini Demiri - aktorka

Vassilis Papadionysiou - burmistrz Galati, o najdłuższej kadencji w Grecji.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Miejscowości w pobliżu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności