Portugalia > Portugalia kontynentalna (Region)

Praia do Barril

Plaża Praia do Barril (sporadycznie znana jako plaża Armação lub plaża Três Irmãos) to jedna z plaż na wyspie Tavira, położona na zachód od Santa Luzia, w pobliżu małej miejscowości turystycznej Pedras d'El-Rei, kilka kilometrów na południowy wschód od Taviry i na zachód od plaży Ilha de Tavira. Krajobraz tworzą Serra do Caldeirão na północy i Cerro de São Miguel na północnym zachodzie, a także słone bagna, kanały i solniska Ria Formosa oraz formacje wydmowe wyspy Tavira i Oceanu Atlantyckiego na południu.

Dostęp jest przez most na rzece Ria Formosa, a następnie ścieżką i chodnikiem, który przecina wyspę na odcinku około 1,5 km. Na szlaku obowiązuje zakaz ruchu rowerów i pojazdów mechanicznych. W sezonie kąpielowym przez wyspę kursuje również mały pociąg, który zapewnia regularne połączenia. Linia kolejowa, typu Decauville, ma długość około 1 km i biegnie po wąskim torze o szerokości 60 cm równolegle do ścieżki dla pieszych. Linia ta została zbudowana z myślą o obsłudze starej pułapki do połowu tuńczyka znajdującej się na plaży Barril.

Plaża Praia do Barril to jedna z najspokojniejszych plaż na południowym wybrzeżu Algarve, która nawet w szczycie sezonu kąpielowego unika powodzi charakterystycznych dla innych plaż w tym regionie.

Jego wody są spokojne i ciepłe w okresie wiosenno-letnim. W ciepłe, słoneczne dni w miesiącach zimowych jest to doskonałe miejsce do uprawiania sportów na świeżym powietrzu lub obserwacji ptactwa wodnego.

Regularnie wywiesza niebieską flagę, co świadczy o jego jakości środowiskowej.

Jest to plaża nadzorowana, od kilku lat odznaczana Błękitną Flagą i uważana za jedną z najlepszych plaż portugalskich.

Historia

W miesiącach letnich około 80 rybaków i ich rodzin mieszkało w obozie w miejscu, gdzie dziś znajduje się plaża Barril. Żyli z połowów tuńczyka, który wędrując po morzu, dociera do Morza Śródziemnego ("tuna de direito") i z powrotem do Atlantyku ("tuna de revés"). Pułapka ta została założona w 1841 r. i działała do 1966 r.[brak źródeł?]Na pamiątkę tamtych czasów na środku plaży znajduje się cmentarzysko kotwic, które były używane w starej pułapce, a małe domki, w których latem mieszkali rybacy, zostały odzyskane na sklepy, restauracje i zaplecze plażowe.

Obiekty turystyczne

W bezpośrednim sąsiedztwie tej plaży, zwłaszcza w Tavira i Cabanas de Tavira, znajdują się miejsca noclegowe, w tym hotele, pensjonaty i mieszkania. Santa Luzia słynie ze swoich restauracji, zwłaszcza z ryżu z ośmiornicą, owoców morza i dań z ryb z grilla. Niedaleko od tej plaży znajduje się kilka pól golfowych (Benamor, Quinta da Ria i Quinta de Cima).

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności