Praia do Banco do Cavalinho

Plaża Praia do Banco do Cavalinho, znana również jako Praia do Cavalinho, to plaża położona w gminie Mafra. Znajduje się on 300 metrów na północ od plaży Ribeira d'Ilhas, miejsca chętnie odwiedzanego przez surferów z całej Europy, gdzie odbywają się zawody Mistrzostw Europy i Świata w surfingu [skąpe źródła?]

Praia do Banco do Cavalinho to niewielki odcinek piasku, osłonięty przed naporem oceanu skalistym cyplem (bazalt), który tworzy naturalny basen zamieszkiwany podczas przypływu przez różne gatunki ryb (Sargo, Robalo, Polvo, Caboz, Faneca itd.). Są one jednak coraz rzadziej spotykane.

Podczas odpływu "basen" ma maksymalną głębokość ok. 2,00 m i odsłania glony (zatokę), które podczas przypływu są ukryte ze względu na wysokość wody.

Klimat tej niewielkiej plaży jest łagodny, dzięki czemu odwiedzający mogą spędzać na niej czas do późnych godzin nocnych (około 20.30 od czerwca do września), przy dominującym wietrze z północnego zachodu. Jego wielkość nie pozwala jednak na przebywanie na miejscu więcej niż 10 osób. Na pełnym morzu piasek jest zredukowany do małych wysepek.

Dojście brzegiem rzeki jest dość trudne i wymaga użycia wygodnego, ale przylegającego obuwia ze względu na ziemię, która odspaja się podczas chodzenia. Co roku w kierunku plaży usuwane są kamienie i kawałki ziemi, ale zawsze ktoś buduje lub naprawia dojścia. Jednak każdego roku odnotowuje się wypadki.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności