Portugalia > Portugalia kontynentalna (Region)

Praia da Ribeira d'Ilhas

Plaża Ribeira d'Ilhas to plaża morska, położona między parafiami Ericeira i Santo Isidoro, w gminie Mafra, w dystrykcie Lizbona, w Portugalii kontynentalnej.

Jest to najbardziej wysunięta na północ plaża parafii Ericeira i najbardziej wysunięta na południe plaża parafii Santo Isidoro, słynąca z tego, że odbywają się na niej zawody surfingowe o randze światowej. Jest to plaża, która w sezonie kąpielowym jest strzeżona. Posiada szereg obiektów, które zapewniają doskonałe warunki do uprawiania turystyki. Obok parkingu znajdują się bary otwarte przez cały rok ze względu na dużą liczbę surferów.

Skaliste podłoże pod wodą powoduje powstawanie prostych fal, idealnych do surfingu, a nawet jest miejscem, w którym odbywa się jeden z etapów Mistrzostw Świata w Surfingu.W sierpniu 2012 roku, w środku sezonu kąpielowego, władze miasta Mafra postanowiły przeprowadzić proces wywłaszczenia obozu surfingowego, który do tej pory był prywatnie zarządzany przez surferów. Wywołało to silną falę protestów, w których z jednej strony wystąpiła rada broniąca swojego projektu renowacji infrastruktury pomocniczej na plaży, która do tej pory praktycznie nie istniała, a z drugiej strony surferzy, którzy nie chcieli zrezygnować ze swojego obozu, będącego ważną atrakcją turystyczną i społeczną w społeczności surferów.

Obecnie trwa budowa nowych terenów handlowych i parkingów, które powinny mieć podobną strukturę jak plaża w Foz do Lizandro, a ich otwarcie zaplanowano na początek sezonu kąpielowego w 2013 roku. Nagrody: Błękitna Flaga; Złota Jakość; Plaża Dostępna.

Współrzędne GPS: N 38 º 59, 29314' W 9 º 2515152'

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności