Portugalia > Portugalia kontynentalna (Region)

Praia de Vale dos Homens

Vale dos Homens to portugalska plaża położona w parafii Rogil, w gminie Algarve, w prowincji Aljezur. Jest to część Parku Przyrodniczego Południowo-Zachodniego Alentejo i Wybrzeża Wikentyńskiego.

Dojazd do tej plaży prowadzi przez drogę krajową nr 120, w pobliżu miejscowości Rogil. Podążając za drogowskazami na plażę, idziemy około 3 km od skrzyżowania z drogą EN 120. Kierunek jest północno-zachodni.

Na płaskowyżu Wybrzeża Wikentyńskiego idziemy przez rozległe tereny pól uprawnych i lasów sosnowych, prowadzące do plaży, która jest całkowicie spokojna. Podczas schodzenia po ogromnych schodach, liczących 285 stopni, kąpiącym się towarzyszy zapach skalnych róż. Ułożenie wysokich klifów w morzu pozwala na spokojną kąpiel, ale tylko podczas odpływu.

Plaża jest również popularna ze względu na możliwość uprawiania sportów ekstremalnych, takich jak surfing i bodyboarding.

Historycznie mówi się, że nazwa tej plaży jest związana z lądowaniem 7 karawel z niewolnikami, które Portugalczycy przywieźli ze sobą pod dowództwem ówczesnego króla Felipe I. Historie te nie zostały jednak do dziś potwierdzone.

Legenda głosi, że do dziś krzyki tych niewolników rozbrzmiewają w całym regionie. Słynny okrzyk wojenny "uh-uh-uh-uh-uh" jest dobrze znany.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności