Portugalia > Portugalia kontynentalna (Region)

Praia da Amoreira

Amoreira to portugalska plaża położona w pobliżu parafii Aljezur, w gminie Algarve, w prowincji Aljezur. Jest to część Parku Przyrodniczego Południowo-Zachodniego Alentejo i Wybrzeża Wikentyńskiego.

Dojazd do tej plaży odbywa się przy północnym wjeździe do Aljezur drogą EN 120, a około 7 km od tego skrzyżowania znajduje się plaża. Kierunek jest północno-zachodni.

Przy tej plaży znajduje się ujście rzeki Ribeira de Aljezur, która tworzy system estuarium i laguny o naturalnym pięknie i niespotykanym na innych plażach. Rozległa piaszczysta plaża ustępuje miejsca równie rozległym wydmom, które rozciągają się na siedlisko słonych bagien. Tutaj wciąż mamy przyjemność zobaczyć wydrę, czaplę siwą czy pięknego zimorodka.

W pobliżu plaży, na północy, można zobaczyć imponujący klif, wyrzeźbiony w łupkach i skałach sagowca, który ma wyraźne szare i czarne zabarwienie. Na południu znajduje się zielone wzgórze z widokiem na dolinę. Wyrastają tu bardzo piękne formacje skalne, pozostałości dawnej wydmy, obecnie skamieniałe, i występują rośliny unikalne w skali światowej. Podczas odpływu spektakl jest naprawdę piękny, ponieważ odsłaniają się skamieniałe formacje skalne, a na piasku tworzą się rozległe laguny, w których woda ma temperaturę ponad 20ºC.

Plaża jest również bardzo popularna ze względu na możliwość uprawiania sportów ekstremalnych, takich jak surfing i bodyboarding.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności