Portugalia > Portugalia kontynentalna (Region)

Praia de Monte Clérigo

Plaża Praia de Monte Clérigo to plaża w gminie Aljezur, w regionie Algarve, w Portugalii. Jest to część Parku Przyrodniczego Południowo-Zachodniego Alentejo i Wybrzeża Wikentyńskiego. Znajduje się ona około 9 km od siedziby powiatu i jest jedną z najbardziej znanych i uczęszczanych plaż w regionie. Jest to długa plaża z czystą, słodką wodą. Duże skały z krabami.

Z dużą połacią piasku na północy i rozległą częścią skalistą na południu, miejsce, w którym podczas odpływu można obserwować różnorodne życie morskie: rozgwiazdy, kraby, krewetki, limfy i ośmiornice w szczelinach skał, kilka ławic młodych ryb, a także głównie leszcze. W pewnym miejscu tworzy się mała laguna, w której można spotkać pająki, ale trzeba być bardzo ostrożnym.

Plaża ta jest idealna dla dzieci i dorosłych, ponieważ podczas odpływu tworzy się tu wiele basenów. Chociaż plaża ta jest nieco otwarta na wiatry z północy i zachodu, w górnej części jest już bardzo osłonięta. Obok plaży, po stronie południowej, znajduje się mała wioska, która służy głównie w sezonie kąpielowym.

Jest również bardzo popularny ze względu na możliwość uprawiania sportów radykalnych, a w mieście działają szkoły surfingu.

Wejście na plażę od strony północnej zapewnia jeden z najpiękniejszych widoków panoramicznych, jakie można zaobserwować na plażach Aljezur. Dojazd do tej plaży odbywa się przy południowym wjeździe do Aljezur, przy drodze krajowej nr 120, około 7 km od tego skrzyżowania znajduje się plaża. Kierunek północno-zachodni.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności