Portugalia > Portugalia kontynentalna (Region)

Alburrica

Alburrica to plaża rzeczna położona w mieście Barreiro, w dystrykcie Setúbal, w Portugalii. Tworzy go niewielki półwysep, który rozciąga się na obszarze połączenia rzeki Coina z rzeką Tejo. Stanowi ona integralną część obszaru rzecznego Barreiro, wraz z plażą Clube Naval i Bico do Mexilhoeiro.

W tym samym miejscu znajdują się słynne wiatraki Alburrica, będące symbolem i dziedzictwem miasta Barreiro.

Trzy wiatraki w Alburricy zostały zbudowane w 1852 roku. Największy z młynów nosi nazwę Gigante (Olbrzym). Młyn Gigante, różniący się od dwóch pozostałych, jest typu holenderskiego i został wyłączony z eksploatacji w 1919 r.

Ten w środku to Poente, a ostatni to Nascente. Młyny wschodni i zachodni są tego samego typu, z dwukondygnacyjną cylindryczną wieżą, ruchomym dachem i dwoma kamieniami młyńskimi. Zostały one zdezaktywowane w 1950 roku. Urząd Miasta Barreiro nabył je w 1973 roku.

Alburrica Walkways

W 2015 r. władze miasta Barreiro przystąpiły do budowy kładki nad rzeką, umożliwiając w ten sposób połączenie miasta z pływami i wiatrakami. Wykonano trzy przejścia, które bezpośrednio łączą ulicę Rua Miguel Pais z trzema wiatrakami Alburrica.

Projekt ten otrzymał Honorowe Wyróżnienie od IHRU w 2015 r.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Plaże w pobliżu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności