Hiszpania > Baleary (Wyspy)

Son Bou

Son Bou to plaża należąca do gminy Alayor, na hiszpańskiej wyspie Menorka. Ma długość 2400 metrów i jest najdłuższą plażą na wyspie oraz jedną z najbardziej popularnych wśród turystów.

Położony jest między Punta Redonda i Cap de Ses Penyes, a także w sąsiedztwie urbanizacji Son Bou, Santiago del Mediterráneo i Torre Solí Nou. Plaża ta stanowi część ogromnego wlotu morskiego w kształcie litery U, który utworzył dużą zatokę, całkowicie otwartą na morze. Charakteryzuje się również tym, że jest to najdłuższy odcinek piaszczystego wybrzeża na Minorce, o długości ponad 2,4 km i szerokości 120 m, z drobnym białym piaskiem i krystalicznie czystą wodą, a także dużym napływem miejscowych kąpiących się i turystów.

Z drugiej strony, jest tu wiele barów, restauracji, hoteli, ratowników i innych usług, a podwodne warunki morskie są idealne do kotwiczenia łodzi, pod warunkiem że pogoda jest sprzyjająca i nie ma północnych lub północno-zachodnich prądów wiatrowych. Na zachodnim krańcu plaży znajduje się obszar, na którym można uprawiać nudyzm.

Na klifie, który zamyka je od wschodu, znajdują się liczne ujścia hipogeicznej nekropolii talajotycznej, u podnóża której znajduje się również wczesnochrześcijańska bazylika.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com

Miejscowości w pobliżu

Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności