Hiszpania > Baleary (Wyspy)

Cala Escorxada

Cala Escorxada to mała naturalna zatoka położona w południowo-zachodniej części hiszpańskiej wyspy Menorka, w gminie San Cristóbal.

Opis

Ta zatoka z białym piaskiem i przezroczystą wodą jest rzadko odwiedzana ze względu na trudny dostęp na piechotę. Tylko w środkowych miesiącach letnich rzadko jest tu tłoczno od kąpiących się, ponieważ z portu w Cala Bosch odpływają łodzie turystyczne.

Dostęp

Położony między Trebalúger a Binigaus, nie ma dostępu do drogi, ale można do niego dotrzeć pieszo z plaży w Binigaus, choć droga jest dość kręta. Można do niego dojść pieszo z cmentarza San Cristóbal, choć odległość, jaką trzeba pokonać, jest znacznie większa niż z Binigaus. Dojazd rowerem jest jeszcze bardziej skomplikowany, ponieważ po przekroczeniu pewnego punktu ścieżka staje się całkowicie nieprzejezdna i trzeba zostawić rower i iść dalej pieszo.

Plaża ta jest całkowicie wystawiona na działanie morza, dlatego warto wybrać się na nią, gdy wieje północny wiatr, aby uniknąć fal i meduz.

Usługi

Ponieważ jest to plaża odizolowana, położona z dala od centrów turystycznych Menorki, na Cala Escorxada nie ma żadnych usług. Podobnie jak w przypadku innych trudno dostępnych plaż na wyspie, turyści powinni zabrać ze sobą wystarczającą ilość jedzenia i picia, aby przetrwać cały dzień.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Miejscowości w pobliżu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności