Hiszpania > Baleary (Wyspy)

Playa de Macarella

Plaża Macarella znajduje się w Cala Macarella, 14 km od Ciutadelli, pomiędzy Castellet de Macarella i Punta de na Xulla, w pobliżu laguny Macarella i na zachód od zatoki Santa Galdana. Uważana jest za jedną z najpiękniejszych plaż na Minorce. Główna zatoka powstała wewnątrz zatoki poprzez utworzenie szeregu małych zatoczek.

W obrębie głównej zatoczki znajdują się dwie małe zatoczki, jedna na północy zwana Cala Macarella, a druga na wschodzie, zwana Macarelleta od jej zdrobnienia w języku menorskim.

Opis

Ta dziewicza i odosobniona zatoczka ma kształt litery U, jest średniej wielkości, otaczają ją wysokie klify porośnięte liściastymi sosnami, jest mokradłem, w którym żyją leszcze, węgorze i żółwie, a w jej tylnej części znajduje się wąwóz i odcinek Camino de Caballos (Szlaku Konnego), co nadaje jej dziki wygląd.

Krajobraz ten jest typowy dla południowego wybrzeża Minorki. Jest to plaża licznie odwiedzana przez mieszkańców Minorki, a także przez wielu turystów. Plaża ta posiada podstawowe usługi: prysznice dla gości, toalety, kosze na śmieci, aby utrzymać plażę w czystości, telefony, a także obszar, na którym można uprawiać sporty wodne.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Miejscowości w pobliżu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności