Hiszpania > Baleary (Wyspy)

Cala Trabeluja

Cala Trabeluja (lub Cala Trebalúger, w języku katalońskim) to mała naturalna zatoka położona w południowo-zachodniej części hiszpańskiej wyspy Menorka (Baleary), w gminie San Cristóbal.

Opis

Zatoczka z drobnym, białym piaskiem, otoczona sosnami, gdzie do morza wpada słodkowodny strumień. Strumień czasami zabarwia wodę na plaży z powodu rozkładu niektórych alg. Jeśli tak się dzieje, woda nadal doskonale nadaje się do kąpieli, ponieważ jest to proces naturalny, niemający nic wspólnego z zanieczyszczeniem środowiska przez człowieka.

Dostęp

Można do niej dotrzeć pieszo z Cala Mitjana, popularną drogą Camí de Cavalls, lub łodzią. Można do niej dotrzeć również z plaży Binigaus, choć jest to znacznie dłuższy spacer niż z Cala Mitjana.

Zanieczyszczenia przemysłowe

W 2012 roku rada miasta Ferrerías przyznała, że w rzece Trabeluja znajdują się substancje zanieczyszczające pochodzenia przemysłowego. Dzięki skargom złożonym przez Grupo Balear de Ornitología y Defensa de la Naturaleza, w lutym 2012 roku osiągnięto porozumienie w sprawie powstrzymania zanieczyszczeń, którego szczegóły nie są jeszcze znane. (2)

Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności