Hiszpania > Baleary (Wyspy)

Cala en Porter

Cala en Porter to miejscowość należąca do gminy Alayor, na wyspie Menorka, Baleary, Hiszpania.

Znana jest głównie z plaży, od której pochodzi jej nazwa, o kształcie chrabąszcza i z krętym wejściem, bardzo popularnym wśród turystów w miesiącach sezonu turystycznego. Cala en Porter znajduje się 11 km na południe od Alayor i jest otoczona klifami z bogatą roślinnością, zwłaszcza po prawej stronie plaży. Po lewej stronie plaży znajdują się domy i wille należące do urbanizacji.

Ponieważ plaża znajduje się na obszarze, gdzie wieje silny południowy wiatr i gdzie głębokość nie jest zbyt duża, nie zaleca się wchodzenia na nią przy złej pogodzie lub w nocy, ponieważ ryzyko jest duże.

W okresie letnim plaża odwiedzana jest przez dużą liczbę turystów. W sezonie letnim jest on chroniony przez Czerwony Krzyż. Ponadto Urząd Miasta Alayor zakazał wprowadzania zwierząt w miesiącach sezonu turystycznego, aby zapobiec incydentom z kąpiącymi się. Posiada również certyfikat ekologiczny. Na plaży znajduje się jedna z jaskiń.

Znajduje się tu jedna z najwspanialszych jaskiń na wyspie, zarówno ze względu na jej historię, jak i obecne przeznaczenie - Cova d'en Xoroi. Obecnie jaskinia ta jest otwarta przez cały dzień, a nocą zamienia się w swoistą dyskotekę, z której roztacza się spektakularny widok na Morze Śródziemne.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com

Miejscowości w pobliżu

Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności