Hiszpania > Murcia (Region)

Punta de los Guzmanes

Punta de los Guzmanes to plaża położona w La Manga del Mar Menor, w hiszpańskiej gminie San Javier (region Murcia), oblewana wodami Mar Menor. Jej główną cechą jest to, że jest to ostatnia plaża w La Manga del Mar Menor.

Jej główną cechą charakterystyczną jest to, że jest to ostatnia plaża La Manga del Mar Menor, znajduje się na jej północnym krańcu i można z niej zwiedzić Encañizadas z terenami podmokłymi, gdzie skupiają się ptaki, w tym flamingi, oraz wąwozy, w których kultywuje się tradycyjną sztukę połowu ryb, a także Encañizada de la Torre, charakterystyczny budynek wspomnianych kanałów i obszar należący do Parku Regionalnego Salinas de San Pedro, do którego nie można się dostać pieszo, ponieważ nie ma północnego dojścia.

Szczególne położenie sprawia, że jest to bardzo popularne miejsce, ponieważ można tu podziwiać piękne zachody słońca nad Mar Menor, uważane za jedne z najlepszych w Hiszpanii, a także jest to jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie można podziwiać połączenie dwóch mórz dzięki zatokom, naturalnym kanałom łączącym Mar Menor i Morze Śródziemne, które w tym rejonie znane jest jako Mar Mayor. Aby dostać się do tej części La Mangi, należy przejść przez Puente de la Risa, osobliwą konstrukcję, która stanowiła część pierwotnego projektu Tomása Maestre, aby przekształcić północną część La Mangi w rodzaj Wenecji, budując kanały nawigacyjne i nadając jej nazwę Veneziola, projektu, który nigdy nie został ukończony.

Plaża, która jest długa i kończy się na Punta de los Guzmanes, od którego pochodzi nazwa plaży i który jest najbardziej wysuniętym na północ punktem La Mangi, nie posiada żadnych usług, takich jak ratownicy czy bary plażowe, ale posiada chodnik i kąpielisko dla pieszych, jest to więc dzika plaża, która jednak w sezonie letnim jest sprzątana przez traktorzystę.

Znajduje się tu również wierzchołek geodezyjny, a konkretnie "Encañizada", oznaczony numerem 95626, a także tablice informacyjne dotyczące Salinas de San Pedro i narzędzi połowowych "Encañizada".

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności