Hiszpania > Santa Cruz de Tenerife (Region)

Puerto de Tazacorte

Puerto de Tazacorte to miejscowość położona w zachodniej części wyspy La Palma, należąca do gminy Tazacorte. Dzielnica rozwija się wokół portu o tej samej nazwie.

Historia

Konkwistador Alonso Fernández de Lugo wylądował w tej części gminy, zakładając swój pierwszy obóz na równinie Tazacorte, gdzie obecnie znajduje się siedziba gminy. Do połowy XX wieku port był jedynie schronieniem dla rybaków. Podobnie jak pozostała część gminy, został włączony do gminy Tazacorte.

Podobnie jak pozostała część gminy, do 1925 r. stanowiła część Los Llanos de Aridane. Obecnie jej gospodarka opiera się na turystyce.

Festiwale

W tej miejscowości 16 lipca obchodzone jest święto ku czci Virgen del Carmen.

Port

Został on otwarty w 2000 r., a jego linia cumownicza wynosi 167 m. Zarządza nim rząd Wysp Kanaryjskich. Obecnie jest to wyłącznie port rybacki dla Wysp Kanaryjskich.

Obecnie jest to wyłącznie port rybacki dla statków o małej głębokości, ponieważ próby otwarcia go dla komercyjnego ruchu pasażerskiego i towarowego, np. produkcji bananów z Doliny Aridane, a także dla statków wycieczkowych nie powiodły się, głównie ze względu na trudności operacyjne, jakie stwarza port ze względu na nagromadzenie błota z powodu powodzi w wąwozie Barranco de las Angustias. Port jest obecnie zarządzany przez rząd Wysp Kanaryjskich.

Plaża

Obok portu znajduje się plaża znana również jako Tarahales. Jest to plaża żwirowa i ciemnopiaskowa o długości około 200 metrów. Posiada parking i przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych. ()

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Plaże w pobliżu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności