Hiszpania > Santa Cruz de Tenerife (Region)

Puerto de Naos

Puerto de Naos (znane również jako Porto Naos lub Puerto Naos) to nadmorska miejscowość należąca do gminy Los Llanos de Aridane na wyspie La Palma, na Wyspach Kanaryjskich. Znajduje się obok plaży o tej samej nazwie i wraz z Los Cancajos jest jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych na wyspie.

Historia

Początki Puerto de Naos, a także pobliskich wiosek La Bombilla, El Remo czy La Playa de Los Guirres, położonych na wybrzeżu doliny Aridane, wiążą się z koniecznością stałego zajmowania przez pracowników plantacji bananów terenów popularnie zwanych "de la marina". W ten sposób mieszkańcy tych miejscowości utrzymywali się głównie z rybołówstwa i uprawy bananów. W czasie zimnej wojny wojska Doliny Aridane zostały zmuszone do zajęcia terenów zwanych "de la Marina".

W czasie zimnej wojny wojska amerykańskie zbudowały tuż obok miasta bazę wykrywania okrętów podwodnych. W latach 80. XX wieku w okolicy zaczęło przybywać mieszkańców.

W latach 80. ludność zaczęła się przenosić do drugich domów i turystyki, zwłaszcza dzięki otwarciu Hotelu Sol w 1990 r. W latach 90. miasto stało się ważnym ośrodkiem turystycznym.

Erupcja 2021

19 września 2021 roku wszyscy mieszkańcy wioski i przebywający w niej turyści musieli zostać ewakuowani w ramach środków ostrożności z powodu erupcji, która miała miejsce kilka kilometrów od wioski na obszarze znanym jako Cabeza de Vaca. W środę 22 września droga dojazdowa z Todoque znalazła się pod strumieniem lawy, który posuwał się w kierunku wybrzeża. Po erupcji nastąpiła erupcja wulkanu w 2021 roku.

Plaża

Plaża ma 400 m długości i 10 m szerokości, jest żwirowa i ciemnopiaskowa. Panują tu dobre warunki do kąpieli z umiarkowanymi falami. Posiada również dobre zaplecze, parking i dostęp dla osób niepełnosprawnych..

Okoliczne atrakcje: paralotniarstwo, nurkowanie i gastronomia. W Puerto de Naos odbywają się liczne imprezy i zawody paralotniowe, przede wszystkim Desafío Isla de La Palma.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Plaże w pobliżu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności