Hiszpania > Andaluzja (Region)
Hiszpania > Huelva (Region)

Playa del Hoyo

Playa del Hoyo to plaża i mała wioska w mieście Isla Cristina, w południowo-zachodniej Hiszpanii. Plaża ta sąsiaduje z Plażą Centralną i poprzedza plażę Casita Azul, na której znajduje się Playa del Hoyo.

Znajduje się on równolegle do drogi łączącej Isla Cristina z Islantillą i jest obszarem naturalnym w połowie drogi między miastami Isla Cristina i Urbasur. Na terenie wewnętrznym znajdują się różne urządzenia do zabawy dla dzieci oraz miejsca piknikowe wokół gajów eukaliptusowych i rodzimych lasów sosnowych.

Środowisko naturalne

Plaża znajduje się ok. 2 km od centrum miasta Isla Cristina i ok. 4 km od ratusza. Plaża jest jedną z najwęższych w gminie i w ostatnich latach uległa pewnym zniszczeniom w wyniku różnych sztormów. Prowadzony jest program regeneracji wydm, którego celem jest ochrona lasów sosnowych i zarośli charakterystycznych dla tego obszaru oraz regeneracja ciągłej linii wydm w tej części wybrzeża.

W strefie pływów w czasie odpływu znajduje się stromy uskok o kilka metrów w głąb lądu, od którego plaża wzięła swoją nazwę, ponieważ "dziura" spowodowana prądami morskimi pochłonęła w niedawnej historii kilka ofiar śmiertelnych.

Las sosnowy jest zarządzany przez INIA, a połów skorupiaków jest surowo zabroniony, podobnie jak wędkowanie bez licencji oraz biwakowanie z namiotem lub przyczepą kempingową.

Obiekty i usługi

U podnóża wydmy, przy głównej drodze dojazdowej, znajduje się bar plażowy o ograniczonych godzinach otwarcia. Na terenie tego dojścia (jedyny dostęp samochodowy do plaży) znajduje się również miejsce piknikowe ze stałymi grillami i placem zabaw dla dzieci.

W sezonie letnim, mimo że nie ma tu posterunku ochrony cywilnej ani stałego nadzoru miejskiego, członkowie ochrony cywilnej przeprowadzają obchód, spacerując między pobliskimi stałymi posterunkami na plaży Centralnej i plaży La Redondela. Straż miejska również często patroluje teren.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com

Plaże w pobliżu

Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności