Hiszpania > Valencia (Region)

Playa del Cabañal

Playa del Cabañal (w języku walencjańskim Platja del Cabanyal) to miejska plaża o drobnym złotym piasku, znajdująca się w Walencji (Hiszpania). Plaża graniczy z małą plażą o drobnym złotym piasku.

Przylega do niego rozległa nadmorska promenada, przy której znajdują się liczne i przestronne obiekty - dawne kąpieliska - oferujące ciekawą ofertę noclegową i gastronomiczną.

Opis

Od północy graniczy z plażą Malvarrosa, a od południa z portem w Walencji.

Znajdują się tu wszelkiego rodzaju usługi, a także tereny sportowe i place zabaw dla dzieci. Dobre temperatury panujące w Walencji sprawiają, że przez większą część roku jest tu gwarno. Jest to również jedno z najpopularniejszych miejsc do życia nocnego w okresie od kwietnia do października.

Jej oficjalna nazwa to Playa del Cabanyal, choć popularnie znana jest również jako Playa de las Arenas ze względu na stary Balneario de las Arenas, charakterystyczny budynek imitujący grecką świątynię, obecnie przekształcony w hotel, który był miejscem spotkań walenckiej burżuazji pod koniec XIX i na początku XX wieku.

Zatrzymywały się tu wielkie i wybitne osobistości ówczesnego świata kultury, od słynnego malarza Joaquína Sorolli, który malował swoje obrazy rodzajowe dla Towarzystwa Królewskiego w Nowym Jorku, po pisarzy, takich jak Vicente Blasco Ibañez, który napisał powieść Flor de Mayo, czy rzeźbiarzy, takich jak José Benlliure, dla których inspiracją były krystalicznie czyste wody tego miasta i jego mieszkańcy, z których większość zajmowała się rybołówstwem na imponującym targu rybnym i w Casa dels Bous.

Innym wartym odnotowania faktem jest to, że Levante Unión Deportiva otrzymała swoją nazwę, ponieważ narodziła się na tej plaży, ponieważ właśnie tam grali jej zawodnicy.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności