Hiszpania > Valencia (Region)

Playa de la Patacona

Plaża Patacona to plaża w Alboraya, w Walencji. Jest to plaża miejska, będąca naturalnym przedłużeniem plaży Malvarrosa.

La Patacona, od połowy lat 90-tych, stała się dzielnicą mieszkaniową; domy znajdują się na terenie starego osiedla przemysłowego Vera. Od tego czasu nastąpił intensywny rozwój miasta, a stan plaży, po wielu latach zaniedbań, znacznie się poprawił.

Jego rozwój urbanistyczny miał pierwotnie na celu przekształcenie tego obszaru w miejscowość wypoczynkową; bliskość Walencji i dostępność wszystkich usług sprawiły, że La Patacona stała się jedną z najbardziej poszukiwanych dzielnic miasta, w której przez cały rok przybywa mieszkańców.

Plaża o drobnym piasku ma długość 1051 metrów i średnią szerokość 110 metrów. Posiada ratowników, Czerwony Krzyż, biuro turystyczne, ratowników i pierwszą pomoc, toalety publiczne i parkingi.

Jedną z jej głównych atrakcji jest szeroka promenada położona u podnóża plaży. Bardzo popularne w weekendy, często można tu zobaczyć ludzi spacerujących lub uprawiających sport.

Oferta gastronomiczna w okolicy jest bardzo szeroka: kuchnia lokalna, popisowa, francuska, włoska i cukiernicza. W lecie można skorzystać z kilku barów plażowych znajdujących się na samej plaży.

Należy zwrócić uwagę na następujące usługi: centrum medyczne, tereny sportowe, szkoły, policja, apteka, biuro porad obywatelskich i supermarkety.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności