Hiszpania > Valencia (Region)

Playa de la Malvarrosa

Plaża Malvarrosa to plaża w Walencji (Hiszpania). Malvarrosa to nazwa plaży.

Historia

Jego nazwa, jak również sąsiadującej z nim dzielnicy, pochodzi z 1848 r. i została zawdzięczana ogrodnikowi Félixowi Robillardowi, który w tym czasie był głównym ogrodnikiem Ogrodu Botanicznego. Félix kupił duży obszar ziemi, który był wtedy bagnem, z myślą o jego odzyskaniu. W tym celu osuszył je i zasadził kilka gatunków roślin, w tym popularną pelargonię różową Rosa mauve. Plaża, która w dawnych czasach była wykorzystywana do wyładunku ryb i handlu między różnymi wioskami w pobliżu stolicy, stopniowo stała się miejscem odpoczynku walenckiej burżuazji. Wśród jego znamienitych gości byli Joaquín Sorolla i Vicente Blasco Ibáñez.

Opis

Obecnie ta szeroka, otwarta plaża tętni życiem, zarówno na samej plaży, dzięki licznym usługom, jakie oferuje, jak i na graniczącej z nią promenadzie, której budowa rozpoczęła się w 1990 r. i przy której znajdują się restauracje i kawiarnie. Posiada stanowiska dla ratowników oraz strefę przystosowaną do kąpieli dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Na północy, oddzielona łączącym je mostem, znajduje się plaża Patacona. Znajdują się tu restauracje, bary plażowe i kawiarnie z drobnym piaskiem i szeroką promenadą. Na południe znajduje się plaża Cabañal.

Ze względu na bliskość i otwartą przestrzeń odbywa się tu wiele zajęć.

Co roku przed promenadą odbywa się festiwal lotniczy, w którym biorą udział samoloty z całej Hiszpanii, samoloty międzynarodowe i samoloty sił powietrznych. Tłumy kibiców i widzów gromadzą się, aby oglądać akrobacje hiszpańskich mistrzów akrobacji samolotowej, patrol orłów, myśliwce hiszpańskich sił powietrznych, spadochroniarzy, samoloty Aeroclub de València i Air Nostrum CRJ-200, a także klasyczne i zabytkowe samoloty należące do Fundación Aérea de la Comunitat Valenciana (Fundacja Lotnicza Wspólnoty Walenckiej).

Co roku w czasie ferii odbywa się tam neapolitańska mascletá.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności