Hiszpania > Cantabria (Region)

Playa de Valdearenas

Plaża Valdearenas (lub po prostu plaża Liencres) to plaża znajdująca się w miejscowości Liencres, w gminie Piélagos, w Kantabrii (Hiszpania). Jest to jedna z dwóch plaż znajdujących się w pobliżu Parku Naturalnego Dunas de Liencres. Na zachodnim krańcu graniczy z ujściem rzeki Pas, a na wschodzie z plażą Canallave, z którą łączy się podczas odpływu.

Jest to duża plaża, charakteryzująca się drobnym, czystym piaskiem i dużymi wydmami, położona obok sosnowego zagajnika. Występuje na przemian w bardziej skalistej części wschodniej i zachodniej, w której prawie nie ma skał. Często występują tu silne fale, co sprawia, że jest to idealne miejsce dla surferów. Pływy są bardzo silne i ze względu na swoją wielkość i niebezpieczeństwo posiada duży zespół ratowników. Wyróżnia się również oceanicznym krajobrazem łąk, z których roztaczają się piękne widoki i spektakularne zachody słońca.

Działania

Sport

Północno-zachodnia orientacja plaży Valdearenas oraz silne wiatry i fale sprawiają, że jest to idealne miejsce do uprawiania wielu sportów wodnych, takich jak surfing, windsurfing, kitesurfing itp. Te warunki sprawiają, że plaża Valdearenas i sąsiednia plaża Canallave są jednymi z najbardziej cenionych plaż w Kantabrii do uprawiania tych sportów nie tylko latem, ale także wiosną i jesienią. Jednak w dni z silnym wiatrem warunki te są bardzo wymagające dla mniej doświadczonych sportowców. Na samej plaży znajdują się znaki z zaleceniami dla osób uprawiających te sporty, a także specjalny sprzęt i szkoła surfingu.

Nudyzm

Plaża Valdearenas jest jedną z najdłuższych w regionie Kantabrii, co oznacza, że jej najbardziej wysunięta na zachód część, najbardziej oddalona od parkingu, jest tradycyjnie wykorzystywana przez naturystów. Naturalne piękno okolicy, z dużymi wydmami, które stanowią naturalne schronienie, a także niski poziom zaludnienia w tym najdalej położonym miejscu sprawiają, że plaża Valdearenas jest jedną z najbardziej naturalnych i spokojnych plaż nudystów w Kantabrii, gdzie można cieszyć się w całkowitej harmonii z naturą.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności