Hiszpania > Cantabria (Region)

Playa de Somocuevas

Plaża Somocuevas znajduje się w miejscowości Liencres, w gminie Piélagos, w Kantabrii (Hiszpania).

Znajduje się ono w pobliżu punktu o tej samej nazwie i dzieli się na dwie części: wschodnią, bardzo małą i skalistą, oraz zachodnią, nieco większą i piaszczystą.

Jego nazwa pochodzi od jaskiń znajdujących się między skałami punktu Somocuevas. W pobliżu znajduje się wysepka, którą chętnie odwiedzają mewy i kormorany.

Ma 100 metrów długości i można się do niej dostać po 139 stopniach schodów, które schodzą z wysokiego klifu położonego na zachód od plaży. Do tych schodów prowadzi wąska ścieżka z parkingu znajdującego się kilkaset metrów od schodów. Zbocze dojścia do wody jest łagodne, a falowanie również łagodne, ponieważ od otwartego morza chroni je wlot. Dno morskie jest częściowo skaliste, ale jest też dużo drobnego piasku. Jest ona odwiedzana przez nudystów, ale nie jest oficjalną plażą nudystów jako taką. Jest ona ogólnie dostępna.

Okolica składa się z łąk atlantyckich i terenów mieszkalnych. Na zachodzie znajduje się park naturalny Dunas de Liencres, jeden z najważniejszych punktów wybrzeża Morza Kantabryjskiego.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności