Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Otur

Plaża Otur znajduje się w asturyjskiej radzie Valdés i jest położona w pobliżu miejscowości Otur, sześć kilometrów od Luarca. Stanowi część Zachodniego Wybrzeża Asturii i jest częścią Chronionego Krajobrazu Zachodniego Wybrzeża Asturii..

Opis

Plaża ma długość sześciuset metrów, piaszczyste i kamieniste obszary, a jej średnia szerokość wynosi 80 metrów. Część zachodnia nosi nazwę "Las Barqueras", a część wschodnia "Castro", ponieważ w pobliżu plaży znajduje się pochodzący z czasów rzymskich zamek Castro de Castiello. Jego otoczenie jest wiejskie, o niskim stopniu urbanizacji i niskim stopniu zagrożenia. Długość dojścia dla pieszych wynosi około 500 m. Droga dojazdowa ma mniej niż 500 m długości. Podłoże stanowi średnioziarnisty, ciemnoziarnisty piasek.

Plaża znajduje się w pobliżu miejscowości Canedo i Otur i została zaklasyfikowana jako "Kategoria specjalna" ze względu na masowy napływ turystów w sezonie letnim, zwłaszcza w weekendy. Można do niego łatwo dotrzeć z przedmieść Luarca, a ponieważ jest dobrze oznakowany, cieszy się dużą popularnością. Plaża jest otoczona dwoma strumieniami i posiada obszar bardzo zdegradowanych wydm. We wschodniej części znajduje się mały piaszczysty obszar o długości około 30 m, zwany "Cala del Cura"; w zachodniej części znajduje się stary młyn. Posiada nadzór i usługi porządkowe, prysznice, restauracje i parking.

Jest to plaża dla całej rodziny, choć jest też część, na której uprawia się naturyzm. Najbardziej zalecaną formą aktywności jest wędkarstwo sportowe lub rekreacyjne.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com

Miejscowości w pobliżu

Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności