Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Sabugo

Plaża Sabugo to plaża położona w zachodniej części Księstwa Asturii (Hiszpania), w okręgu Valdés, należąca do miasta Sabugo. Znajduje się na zachodnim wybrzeżu Asturii, na terenie Chronionego Krajobrazu Zachodniego Wybrzeża Asturii. Plaża znajduje się w gminie Sabugo.

Opis

Ma kształt muszli, o średniej długości około 240-250 m i średniej szerokości około 20 m. Jego otoczenie jest wiejskie, o niskim stopniu urbanizacji i niskim stopniu zagrożenia. Długość dojścia dla pieszych wynosi około 500 m. Podłoże stanowi średnioziarnisty, ciemnoziarnisty piasek. Zazwyczaj są one zawsze suche, z wyjątkiem okresów silnych burz.

Aby dotrzeć na plażę, należy wyruszyć z wiosek Otur lub Sabugo, a w ich pobliżu znajduje się droga gruntowa w bardzo dobrym stanie, która kończy się parkingiem, również gruntowym. Aby dotrzeć do piasku, trzeba przejść w dół potoku, który zazwyczaj jest bardzo gęsto porośnięty roślinnością. Od strony wschodniej plaża graniczy z plażą Otur, od której oddziela ją naturalny falochron. Od wschodu ogranicza ją klif zwany "Las Crucianas", a od zachodu "La Golgona". W obu miejscach gniazduje wiele różnych ptaków. Obszar ten został uznany za Krajobraz Chroniony z krajobrazami o wielkiej urodzie. Nie są dostępne żadne usługi. Najbardziej polecane aktywności to surfing, dla którego kraj ten ma status "kategorii 1", oraz wędkarstwo rekreacyjne. Plaża dla naturystów.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Miejscowości w pobliżu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności