Hiszpania > Cantabria (Region)

Playa de los Peligros

Plaża Los Peligros znajduje się w gminie Santander, w Autonomicznej Wspólnocie Kantabrii (Hiszpania). Do tego piaszczystego obszaru można dostać się przez Promontorio de San Martín, w samym centrum miasta, nad którym góruje imponująca sylwetka Palacio de Festivales.

Obok Muzeum Morskiego i Parku Oceanograficznego, miejsce to zapewnia dostęp do plaży Los Peligros, która łączy się z plażami Magdalena i Los Bikinis.

Ma 200 metrów długości i średnio około 70 metrów szerokości. Dzięki łatwemu parkowaniu, drewnianym chodnikom, które ograniczają i łączą trzy wewnętrzne obszary piaszczyste, oraz uprzywilejowanej orientacji, u podnóża plaży powstała piękna promenada o długości prawie 1500 metrów.

Plaża

Nazwa plaży nie ma nic wspólnego z jej niebezpiecznym dla kąpiących się charakterem, ponieważ jest to piaszczysty obszar w zatoce Santander, a jej wody są bardzo spokojne i nie ma na nich fal. W związku z tym, choć istnieje kilka wersji pochodzenia nazwy, najczęściej przyjmuje się, że ma ona związek z niebezpieczeństwem, jakie stwarzał dostęp do plaży w połowie XX wieku, ponieważ jest ona położona na znacznym nachyleniu w stosunku do Paseo de la Reina Victoria i do czasu wybudowania dojścia od strony San Martín dostęp do plaży przez klify uważany był za niebezpieczny.

Dane techniczne

Dostęp: Promontorium San Martín.

Długość: 200 metrów.

Charakterystyka: drobny złoty piasek. Plaża ma głęboki stok i łagodne nachylenie.

Usługi: ochrona, prysznic do kąpieli stóp, kosze na śmieci, wywóz śmieci, fontanna i dostęp dla osób niepełnosprawnych.

Obserwacje: łatwy parking.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności