Hiszpania > Cantabria (Region)

Playa de El Camello

Plaża El Camello to plaża położona w gminie Santander, stolicy wspólnoty autonomicznej Kantabria (Hiszpania).

Lokalizacja

Plaża El Camello jest skierowana na wschód. Jest on położony równolegle do Avenida de la Reina Victoria i prostopadle do Avenida de la Magdalena, pomiędzy plażami El Sardinero i półwyspem La Magdalena.

Charakterystyka

Jest to plaża o powierzchni około 10 000 metrów kwadratowych położona znacznie poniżej poziomu otaczającej ją promenady, dlatego aby się na nią dostać, należy zejść po schodach i/lub pochylniach.

Od zachodu graniczy z dużym parkingiem. Na południu znajduje się Avenida de la Magdalena, a na północy teren skalisty z niewielkim wzniesieniem zwieńczonym posągiem Dzieciątka Neptuna, dziełem Ramóna Muriedasa Mazorry. Pomnik został wzniesiony w 1979 r. (Międzynarodowy Rok Dziecka). Ze względu na zły stan pomnika, który miał połamane dwa ramiona i trójząb, został usunięty w 2012 r.

W 2019 roku rzeźba została odrestaurowana i wróciła na swoje pierwotne miejsce. W późniejszym czasie jego autorowi oddano hołd, umieszczając tablicę pamiątkową.

Często można spotkać ludzi grających w paddleball. (W tym celu należy wydzielić odpowiedni obszar).

Nie ma tam specyficznej fauny, a flora nie jest zbyt zdatna do zamieszkania. Jest tu mnóstwo mięczaków, które dzieci zbierają wspinając się po skałach.

Poglądy

Z plaży Camello widać północny kraniec półwyspu Magdalena, ale znajduje się on na większej wysokości, więc na pierwszym planie widać tylko skały niewielkich klifów otaczających ogród zoologiczny i jego ogrodzenie. Na szczycie półwyspu można zobaczyć najwyższą część Pałacu Magdaleny, wystającą z otaczającego ją lasu sosnowego.

Z północnej części plaży widać na wschód wyspę Mouro i jej latarnię morską.

Patrząc na północ, pomiędzy małym kopcem a aleją Reina Victoria, można dostrzec Przylądek Burmistrza.

Pochodzenie nazwy

Plaża wzięła swoją nazwę od jednej ze skał, która kształtem przypomina wielbłąda (lub mniej popularnego dromadera).

Obok parkingu, na ścianie stanowiącej pomost pomiędzy parkingiem a Avenida de la Reina Victoria, znajduje się cytat z dzieła Gloria (1877) Benito Péreza Galdósa:

Usługi

Plaża El Camello ma ratownika od 22 czerwca do 22 września i jest dostępna dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Znajdują się tam kosze na śmieci, prysznice i wanny do kąpieli stóp. Dysponuje dużym parkingiem, ale jest on bardzo ruchliwy, co utrudnia parkowanie pojazdów w miesiącach letnich.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności