Hiszpania > Guipúzcoa (Region)
Hiszpania > País Vasco (Region)

Playa de los Frailes

Plaża Los Frailes Dla wielu osób plaża Los Frailes w Ekwadorze jest najlepszą plażą w kraju ze względu na swój rozmiar, odosobnienie, oddzielenie od drogi i fakt, że zazwyczaj jest praktycznie pusta. Co więcej, nie tylko ta plaża jest interesująca w okolicy, są jeszcze dwie inne plaże, do których można dotrzeć z Los Frailes, oraz punkt widokowy z widokiem na całe wybrzeże i Park Narodowy Machalilla.

Plaża ta należy dokładnie do Parku Narodowego Machalilla, gdzie znajduje się również Isla de la Plata. Ze względu na bliskość Montañity, bardzo turystycznej miejscowości, warto wybrać się na kilka dni do Puerto López i zrelaksować się na plaży Los Frailes w znacznie spokojniejszej atmosferze.

Puerto Lopez to miasto w Manabi, w Ekwadorze, bez większych atrakcji, ale za to z możliwością zwiedzenia kilku miejsc, takich jak Isla de la Plata, plaża Braci czy gmina Agua Blanca. Jeśli więc planujesz podróż do Montañita, zalecamy przejechanie 45 km na północ i zatrzymanie się na kilka dni w Puerto Lopez.

Chociaż Los Frailes jest jedną z najpiękniejszych plaż w Ekwadorze, nie spodziewaj się, że znajdziesz tu spokojne, turkusowe wody. Jest to plaża oceaniczna, która pomimo tego, że jest chroniona przez dwie skały, ma tendencję do występowania fal i prądów morskich. W każdym razie kąpiel jest dozwolona, a spacer po trzech kilometrach czystego piasku jest bardzo przyjemny.

Środki ostrożności

Wejście na plażę jest bardzo skomplikowane i wymaga pomocy liny, aby wejść i zejść. Plaża składa się głównie z różnej wielkości skał, nawet w wodzie; ponadto podczas pływania trzeba zachować ostrożność, ponieważ można natknąć się na duże skały. Jest tam bardzo duża skała, z której niektórzy skaczą. Podczas odpływu jest to naprawdę niebezpieczne, a nawet podczas przypływu można przeskoczyć przez jedną z tych zatopionych skał.

Przypływ może być bardzo niebezpieczny - jeśli przypływ nastąpi, a ty tego nie zauważysz, plaża znika, co jeszcze bardziej utrudnia lub wręcz uniemożliwia wydostanie się z niej. Podobno niektórzy ludzie zginęli w wyniku przypływów.

Ciekawostki

Dom piosenkarki i kompozytorki Amaia Montero znajduje się w pobliżu plaży i portu.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Plaże w pobliżu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności