Hiszpania > Guipúzcoa (Region)
Hiszpania > País Vasco (Region)

Playa de Ondarreta

Plaża Ondarreta to plaża miejska w mieście San Sebastian (Hiszpania), położona w zatoce La Concha.

Ondarreta jest najbardziej wysuniętą na zachód plażą San Sebastian i najkrótszą pod względem długości, chociaż ze względu na swoje położenie jej średnia szerokość jest większa niż plaży La Concha, ponieważ jest mniej narażona na zmiany pływów. W rzeczywistości, mimo że jest o połowę krótsza od plaży La Concha, jej średnia powierzchnia (60 tys. m²) jest o 6 tys. m² większa niż powierzchnia plaży La Concha.

Jej profil jest bardziej młodzieżowy i nieformalny niż w przypadku plaży La Concha, choć jej wykorzystanie jest równie masowe. Przed gruntowną renowacją plaży La Zurriola, była ona uczęszczana do surfingu, który obecnie został całkowicie przeniesiony na plażę La Zurriola. Na plaży znajdują się przebieralnie, prysznice i toalety publiczne, a także kawiarnia.

Promenada Ondarreta, która graniczy z plażą, ma kilka odcinków ze słynną barierką La Concha, podczas gdy inne są otwarte na plażę, ponieważ różnica wysokości między nimi wynosi tylko kilka metrów. Obok promenady znajdują się ogrody, w których stoi rzeźba królowej Maríi Cristiny z początku XX wieku. Budynki, których fasady wychodzą na promenadę, mają niską zabudowę: są to wolnostojące wille o zaledwie kilku kondygnacjach.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności