Hiszpania > Almeria (Region)
Hiszpania > Andaluzja (Region)
Hiszpania > Murcia (Region)

Playa de los Cocedores

Plaża Los Cocedores, znana również jako Cala Cerrada, to niewielka plaża położona między gminą Pulpí, w prowincji Almería, a gminą Águilas, w regionie Murcja. Część murcjańska należy do chronionego obszaru naturalnego Cuatro Calas.

Opis

Znana jest pod nazwą Playa de los Cocedores (Plaża Los Cocedores), ponieważ w XX wieku znajdowało się tu naturalne miejsce do gotowania na trawie esparto. Do najbardziej charakterystycznych cech tej plaży, która ma zaledwie 150 metrów długości, należą spokojne i krystalicznie czyste wody, uderzające klify oraz naturalne baseny, które są idealne dla dzieci nieumiejących pływać.

Tworzy ona naturalny półksiężyc z dużą ilością piasku i jest położona w rajskiej scenerii. Chroniąca je góra, wyryta przez działanie morza, pozostawiła krajobraz o dużym znaczeniu geologicznym. Wokół niego znajdują się wspaniałe dzikie i naturalne klify, na których można obserwować różne formacje skał piaskowcowych z jaskiniami. Jaskinie te były niegdyś zamieszkiwane przez ludzi, którzy zajmowali się gotowaniem trawy esparto.

Lokalizacja i dostęp

Dojazd drogą krajową A-332 do Almerii, do której można dojechać autostradą AP-7. W pobliżu plaży znajdują się miejsca do parkowania pojazdów.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności