Hiszpania > Murcia (Region)

Cuatro Calas

Cuatro Calas to obszar chronionego krajobrazu w regionie Murcji. Jest on uznawany za teren mający znaczenie dla Wspólnoty i należy do sieci Natura 2000. Znajduje się w gminie Águilas i obejmuje zatoki Calarreona, la Higuerica, la Carolina i la Carolina.

Znajduje się on w gminie Águilas i obejmuje zatoki Calarreona, la Higuerica, la Carolina i los Cocedores, z których ostatnia leży w pobliżu prowincji Almería. Erozja wietrzna i morska przyczyniły się do powstania wyjątkowych krajobrazów z licznymi wychodniami wulkanicznymi. Wśród nich znajduje się wulkan Punta Parda, uważany za wulkan o dużym znaczeniu geologicznym.

Dzięki ochronie przed zabudową miejską solnisko Cañada Brusca posiada własną roślinność, wśród której wyróżnia się Halocnemum strobilaceum. Inne gatunki występujące w jego florze to Arthrocnemum glaucum, Limonium, Salsola verticillata, Tamarix, Periploca angustifolia, Salicornia, Suaeda vera, szuwary i wiecznie zielone wiechliny. Jego fauna jest reprezentowana przez Calandrella rufescens, Burhinus oedicnemus, sokoła wędrownego, Coraciidae, Oenanthe leucura czy Acanthodactylus erythrurus.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności