Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Las Loseras y La Friera

Plaża La Losera i plaża La Friera znajdują się w asturyjskim okręgu Navia i należą do hiszpańskiego miasta Puerto de Vega. Według Ministerstwa Rolnictwa, Żywności i Środowiska, pierwsza plaża nosi nazwę La Losera i jest sklasyfikowana jako SPA i SCI. Na temat drugiej plaży nie ma żadnych danych.

Dla drugiej z nich brak jest danych. Druga plaża nie jest wymieniona jako OSO.

Opis

"La Losera" ma sinusoidalny kształt, długość ok. 70 m i średnią szerokość 3-4 m. Jest to plaża wiejska, o stopniu zapiaszczenia ok. 70 m. Jego środowisko jest wiejskie, o średnim stopniu urbanizacji i średnio wysokim poziomie zagrożenia. Dojście dla pieszych ma długość około 500 m, a podłoże nie jest piaszczyste. Playa de La Friera" jest bardzo mała, ma długość ok. 10 m, średnią szerokość ok. 3 m, a pozostałe cechy są podobne do La Losera.

Plaża La Losera zawdzięcza swoją nazwę rodzajowi kamieni w formie płyt, które znajdują się zarówno na jej dnie, jak i w okolicy. Plaża ta składa się z pięciu głównych zatoczek oraz wielu wlotów i występów. Aby dostać się na te plaże, należy wyjechać z Puerto de Vega polnymi drogami: należy skręcić w pierwszą drogę przy najdalej na zachód wysuniętym wyjeździe z Puerto de Vega. Jeśli wybierzesz pierwszą ścieżkę, dotrzesz do "Playa de La Friera", a jeśli wybierzesz drugą ścieżkę, dotrzesz do Playa de La Losera.

Nie ma tam żadnych usług, a najbardziej zalecanym zajęciem jest wędkarstwo rekreacyjne, natomiast kąpiel nie jest zalecana ze względu na słaby dostęp do plaży.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com

Miejscowości w pobliżu

Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności