Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de El Picón

Plaża El Picón znajduje się w asturyjskim okręgu Navia, w Hiszpanii, i należy do miasta Santa Marina. Plaża ma kształt prostokąta o długości około 25-30 m i średniej szerokości 10-12 m. Jest to plaża wiejska, o średnim stopniu urbanizacji i niskim stopniu zagrożenia. Przejście dla pieszych ma długość około 500 m, a podłoże składa się z gruboziarnistego, ciemnego piasku.

Aby dotrzeć na tę plażę, należy wyruszyć z wioski Santa Marina w kierunku zachodnim. Między miastami Puerto de Vega i Santa Marina biegnie droga w kierunku wybrzeża, ta sama, która prowadzi do plaży La Isla (Navia). Po dotarciu do rozwidlenia dróg nie należy z niej zjeżdżać, lecz jechać prosto, aż do bezpośredniego wejścia na plażę, które zostało przebudowane i znajduje się zaledwie 50 metrów od hotelu.

W pobliżu przebiega ścieżka nadmorska, jest parking, ale nie ma tam żadnych usług, a zalecanym zajęciem jest wędkarstwo rekreacyjne. Ze względu na dużą liczbę skał w podłożu zaleca się noszenie odpowiedniego obuwia do kąpieli.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com

Miejscowości w pobliżu

Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności