Hiszpania > Santa Cruz de Tenerife (Region)

Playa de Las Gaviotas

Plaża Las Gaviotas to zatoka znajdująca się w miejscowości San Andrés, w okręgu Anaga, w gminie Santa Cruz de Tenerife (Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania). Plaża znajduje się w miejscowości San Andrés, w okręgu Anaga, w gminie Santa Cruz de Tenerife (Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania).[1

Opis

Jest to mała plaża z czarnym wulkanicznym piaskiem, położona u podnóża klifu, bardzo blisko plaży Las Teresitas. Można do niej dojechać drogą Las Gaviotas z TF-121. Na wysokości plaży znajduje się zakręt, który łączy się z esplanadą, która została wyposażona w parking, a która z kolei służy jako połączenie ścieżką z inną sąsiednią plażą, Playa Chica, gdzie znajduje się kompleks apartamentów. Zatoczka jest znana również dlatego, że jest bardzo popularnym miejscem ze względu na swoje plaże.

Zatoczka jest również znana z tego, że nadaje się do uprawiania nudyzmu, a także do uprawiania sportów takich jak surfing i bodyboarding, co czyni ją popularną plażą wśród młodzieży Teneryfy. W grudniu 2010 r. plaża została zamknięta.

W grudniu 2010 r. plaża została zamknięta z powodu zagrożenia osuwiskami w oczekiwaniu na przyznanie środków budżetowych na renowację tego obszaru. W maju 2013 r. przeprowadzono pierwszy etap prac modernizacyjnych, polegający na zabezpieczeniu klifu elementami powstrzymującymi, a pod koniec tego miesiąca 70% plaży zostało ponownie otwarte dla publiczności w oczekiwaniu na dalsze działania. W maju 2013 r. plaża została zamknięta z powodu osuwisk w oczekiwaniu na dalsze działania. W maju 2013 r. przeprowadzono pierwszy etap prac modernizacyjnych, polegający na zabezpieczeniu klifu elementami powstrzymującymi.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności