Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de La Griega

Plaża La Griega, znana również jako La Cabaña del Mar, jest najbliższą plażą Colungi, stolicy gminy o tej samej nazwie, położonej we wschodniej części Księstwa Asturii (Hiszpania). Rzeka Colunga lub Liberdón wpływa na samą plażę, opisując mały zakręt i wylewając swoje wody do Morza Kantabryjskiego; jednocześnie dzieli plażę na dwie części.

Charakterystyka

długość 650 m

Dostęp do drogi

Obszar mieszkalny

Usługi

parking

toalety

prysznice

ratownicy codziennie

kemping

restauracje

Festiwale i inne związane z nimi działania

W lipcu, podczas festynu w Loreto, na plaży odbywa się ożywiona wycieczka.

Ślady dinozaurów

Od tablicy do śladów stóp idzie się ok. 600 m. Na wschód od plaży, na jej klifach, znajduje się słynne i spektakularne miejsce odcisków stóp dinozaurów. Obok mostu nad ujściem rzeki znajduje się drogowskaz, a kilkusetmetrowa ścieżka, wkopana w zbocze wzgórza, doprowadzi nas do ichnitów, które występują tu na wapiennej warstwie lekko nachylonej w kierunku morza, reprezentującej wędrówkę gigantycznych czworonożnych dinozaurów (zauropodów), które przemieszczały się nad prastarą błotnistą laguną przybrzeżną około 150 milionów lat temu.

Ogromne rozmiary tych śladów, z których niektóre mają nawet 1,30 m średnicy, oznaczają, że należą one do największych, jakie kiedykolwiek odkryto na świecie.

W pobliżu, na tej samej warstwie wapienia, znajdują się inne tropy tridaktyli, trudniejsze do zidentyfikowania ze względu na rozproszone kontury, które reprezentują ślady większych dinozaurów dwunożnych.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności