Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de El Escanu

Plaża El Escanu znajduje się w parafii Lastres, należącej do gminy Colunga, we wschodniej części Księstwa Asturii (Hiszpania)..

Opis

Plaża ta jest przedmiotem kontrowersji, ponieważ nie jest oficjalnie sklasyfikowana jako taka, ale uważa się ją za zwykłą plażę piaszczystą. Jest to prostokątna plaża o charakterze portowym, położona w osłonie portu, mająca swoje początki w budowie portu, kiedy to pływy morskie utworzyły w tym miejscu pokłady piasku. Z tego właśnie powodu plaża ta zaliczana jest do obszarów piaszczystych.

Z tego powodu nie ma tu żadnych usług, a sprzątanie nie odbywa się codziennie, nawet w lecie, kiedy miejscowość jest uczęszczana, choć z niewielkim napływem turystów. Ponadto, ze względu na wschodnią orientację, wioska Lastres blokuje dostęp światła słonecznego w godzinach popołudniowych, a kąpiel nie jest zalecana ze względu na bliskość portu.

Na plażę można dostać się pieszo, ponieważ na terenie portu obowiązuje zakaz wjazdu samochodów. Aby dostać się na piaszczyste dno, można skorzystać z krótkich schodów wyciętych w skale od strony ścieżki portowej lub z drabiny wbudowanej w samą ścianę.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności