Hiszpania > Gerona (Region)
Hiszpania > Katalonia (Region)

Playa de Fenals

Plaża Fenals to plaża położona w gminie Lloret de Mar (Gerona) w Hiszpanii, na Costa Brava South, pomiędzy zatoką Sa Boadella a plażą Lloret.

Jest to plaża o gruboziarnistym piasku, o długości około 700 metrów i nachyleniu 10%. Posiada wszelkiego rodzaju udogodnienia (takie jak serwis sprzątający promenadę i piasek, kosze na śmieci, punkt informacji turystycznej, telefony publiczne, serwis kąpielowy i pomoc dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej), oznakowanie (takie jak kanały wejściowe i wyjściowe dla łodzi, plaża z boją w odległości 200 m od plaży, linia bezpieczeństwa, flagi drogowskazowe itp,) lina bezpieczeństwa, flagi wskazujące stan morza), ratownictwo i pierwsza pomoc, nadzór i zajęcia rekreacyjne (np. wypożyczalnia parasoli i leżaków, narty wodne, parasailing, łyżwy, kajaki, kiosk z lodami i napojami, restauracje, teren sportowy).

Znajduje się w częściowo zurbanizowanej części Lloret de Mar i można do niego dojechać drogą GI-682 (Blanes-Lloret). Można tam dojechać autobusem międzymiastowym.

Po jednej stronie plaży, w formie bardzo otwartej zatoki o głębokich wodach, znajduje się cypel (będący najwyższym punktem na wybrzeżu Lloret), na którym znajdują się pozostałości zamku Sant Joan.

Plaża została odznaczona Błękitną Flagą.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności