Hiszpania > Gerona (Region)
Hiszpania > Katalonia (Region)

Playa de Lloret

Plaża w Lloret to plaża położona w gminie Lloret de Mar (Gerona) w Hiszpanii, na wybrzeżu Costa Brava South.

Opis

Jest to plaża o gruboziarnistym, białym piasku, o długości około 1630 metrów i nachyleniu 10%.

Posiada wszelkiego rodzaju udogodnienia (takie jak serwis sprzątający promenadę i piasek, kosze na śmieci, biuro informacji turystycznej, telefony publiczne, serwis kąpielowy i pomoc dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej), oznakowanie (takie jak kanały wejścia i wyjścia dla łodzi, plaża oznaczona na 200 m, linia bezpieczeństwa itp, morskie flagi państwowe), ratownictwo i pierwsza pomoc, nadzór i działalność rekreacyjna (np. wypożyczalnia parasoli i leżaków, narty wodne, parasailing, ski-bob, deskorolka, kajaki, skutery wodne, kiosk z lodami i napojami, restauracje, tereny sportowe, rejsy turystyczne).

Obiekt znajduje się w centrum miasta Lloret de Mar i można do niego dojechać drogą GI-682 (Blanes-Lloret), autostradą C-32 (zjazd Malgrat-Blanes-Lloret) oraz autostradą AP-7 (zjazd Lloret C-63).

Plaża stanowi jedną całość, ale toponimia odziedziczona po rybakach z tego obszaru dzieli ją na trzy sektory: Es Trajo de Vilavall (w kierunku strony Fenals), Es Trajo de en Reiner (część środkowa) i Es Trajo de Venecia (w kierunku strony Sa Caleta). Plaża została wyróżniona jako "Es Trajo de Venecia".

Plaża została odznaczona Błękitną Flagą.

Ciekawostki

Piasek na plaży "przesuwa się" na jedną lub drugą stronę w zależności od kierunku morza. Dwa razy w roku odbywa się "tirada al art", podczas której ludzie łowią ryby z plaży za pomocą sieci. Jest to bardzo oryginalne wydarzenie publiczne.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności