Hiszpania > Gerona (Region)
Hiszpania > Katalonia (Region)

Cala Sa Boadella

Zatoczka Sa Boadella to plaża nudystów położona w gminie Lloret de Mar (Gerona) w Hiszpanii, na Costa Brava South, pomiędzy plażą Santa Cristina a plażą Fenals.

Jest to gruboziarnista, piaszczysta plaża o długości około 250 metrów i nachyleniu 10%. Posiada szereg usług, takich jak prysznice wyposażone w wanny do kąpieli stóp, restauracja i ratownicy z apteczką pierwszej pomocy. Pojazdy mogą przejeżdżać i parkować w odległości ok. 250 m od plaży (która jest nachylona pod kątem ujemnym).

Cała plaża ma tradycję nudystyczną, ale ze względu na wzrost liczby turystów w ostatnich latach, prawa strona, najbardziej oddalona od Ogrodów Santa Clotilde, jest miejscem, gdzie praktykuje się większość nudyzmu, podczas gdy druga połowa, gdzie wchodzi się na plażę i gdzie znajdują się usługi publiczne, nie jest zazwyczaj praktykowana. Spowodowało to, że kilka stowarzyszeń nudystów opowiedziało się przeciwko masowej turystyce. Nie zmuszają do nudyzmu, ale proszą o poszanowanie tradycji, ze względu na obraźliwe komentarze na temat nudyzmu, które słyszą od niektórych odwiedzających.

Psy/zwierzęta są surowo zabronione na tej plaży.

Jest on położony na obrzeżach centrum miasta Lloret de Mar. Plaża jest otoczona klifami i gęstym lasem sosnowym. Na klifach po lewej stronie znajdują się ogrody Santa Clotilde, z których można podziwiać spektakularne widoki na zbocze.

Zatoka jest podzielona na dwie części przez Sa Roca des Mig, która dzieli piaszczysty obszar na dwie plaże: jedną zwaną Sa Cova (chociaż w zatoce nie ma jaskini) i drugą Sa Boadella. Nazwa Sa Cova (po stronie Santa Cristina) już prawie zanikła i cała plaża znana jest jako Sa Boadella.

Plaża została odznaczona Błękitną Flagą.

Jeszcze kilka lat temu przylatywały tu jaskółki, ale przestały z powodu niezauważalnych dla oka prądów, które już wcześniej wywoływały popłoch.

Strona

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności