Hiszpania > Galicja (Region)
Hiszpania > Pontevedra (Region)

Playa de Compostela

Plaża Compostela to plaża w hiszpańskiej miejscowości Carril, w gminie Villagarcía de Arosa (prowincja Pontevedra).

Plaże Compostela i La Concha zaczynają się w porcie Villagarcía de Arosa, a kończą w sąsiednim mieście Santiago de Carril.

Jest to plaża miejska, która przez kilka lat była wyróżniana błękitną flagą. Plaża La Concha należy do Villagarcía de Arosa, natomiast plaża Compostela należy do Carril. Obecnie są one połączone, po przeprowadzeniu różnych wypełnień.

Mają one ponad 3 kilometry długości, a po ich obwodzie biegnie bardzo ruchliwa promenada.

Plaża biegnie równolegle do grupy domów i mieszkań, które graniczą z Avenida de Rosalía de Castro po jej lewej stronie w kierunku Carril.

Latem plaża ta jest bardzo ruchliwa. W przeszłości mieszkańcy Santiago de Compostela tłumnie do niego przybywali, ponieważ znajduje się zaledwie kilka metrów od dworca kolejowego. Stąd jego nazwa.

Plaża znajduje się w ujściu rzeki Arosa. Najdłuższy z galicyjskich pasm Rias Bajas, słynący z owoców morza, turystyki i piękna, przecinający piękne ujście rzeki, to Serra do Barbanza, doskonale widoczna z plaży.

Z plaży roztaczają się widoki: na północ - na piękną wioskę Carril i rzekę Ulla; na południe - na port w Villagarcía i wioskę rybacką Vilaxoan; na zachód - na rzekę Arosa i Ocean Atlantycki, a także na leżące w dole ujścia rzeki pasma górskie Barbanza; na wschód - na góry Villagarcía, takie jak Monte Xiabre o wysokości ponad 650 metrów, oraz na zabudowę miasta, w niektórych przypadkach liczącą ponad 10 pięter.

W 2015 r. Departament Zdrowia Regionalnego Rządu Galicji odradził kąpiel na tej plaży oraz na plaży A Concha, ponieważ zgodnie z europejskimi przepisami jakość wody jest niewystarczająca.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Plaże w pobliżu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności