Hiszpania > Galicja (Region)
Hiszpania > Pontevedra (Region)

Playa de la Lanzada

Plaża La Lanzada (praia da Lanzada w języku galicyjskim) jest jedną z najbardziej znanych plaż w Galicji (Hiszpania). Znajduje się w gminie El Grove, na południowym krańcu regionu Salnés. Kilkakrotnie została wyróżniona nagrodą "Plaża La Lanzada".

Wielokrotnie wyróżniano ją Błękitną Flagą.

Opis

Znajduje się ono po południowo-zachodniej stronie przesmyku łączącego półwysep El Grove z lądem stałym. Znajduje się ono w pobliżu początku ujścia Pontevedry, a północny kraniec przesmyku graniczy z ujściem Arosy. Jego północny kraniec znajduje się bardzo blisko turystycznej miejscowości San Vicente del Mar (El Grove).

La Lanzada to bardzo długa plaża: ma 2,5 kilometra długości, czyli ponad trzy, jeśli wziąć pod uwagę sąsiednie odcinki Areas Gordas i Lapa. Lokalnie jej odcinki noszą trzy nazwy:

Obszary Gordas

Plaża Lapa i plaża La Lanzada.

Jest to jedna z najbardziej znanych plaż w Galicji. W okresie letnim jest odwiedzany przez dużą liczbę turystów.

Jest on otoczony pięknym, chronionym środowiskiem naturalnym wydm należących do sieci Natura 2000. Obszar wydm jest obecnie ekosystemem chronionym.

Działania

Na tej plaży uprawia się takie sporty, jak surfing i windsurfing, ponieważ ma ona duże rozkołysy, a nie jest położona w ujściu rzeki, na otwartym morzu. Można tu również uprawiać kitesurfing, ponieważ jest to plaża otwarta i może być bardzo wietrzna.

Zaledwie kilka metrów od hotelu znajdują się interesujące miejsca, takie jak wieża La Lanzada, zamek Castro de La Lanzada i Ermitaż Matki Boskiej z La Lanzada.

Dostęp

Najszybciej można tam dojechać autostradą Salnés, wybierając ostatni zjazd w kierunku El Grove.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności