Hiszpania > Galicja (Region)
Hiszpania > Pontevedra (Region)

Silgar

Silgar to nazwa głównej plaży w Sangenjo (gmina w Galicji położona nad ujściem Pontevedry w Hiszpanii). Plaża ma ponad 800 metrów długości i od końca do końca towarzyszy jej promenada, która nosi jej nazwę. Jest to najbardziej reprezentacyjna plaża w gminie, ponieważ przebiega przed budynkami jednej z głównych ulic miasta.

Po lewej stronie znajduje się La Punta del Vicaño, czyli wystająca formacja skalna, która oddziela tę plażę od plaży Baltar w mieście Portonovo, ale należącej do tej samej gminy. Na jej prawym końcu znajduje się duża marina Sangenjo.

Na wschodnim krańcu plaży znajduje się słynny posąg La Madama, dzieło artysty Alfonso Vilar Lamelasa, umieszczony na skale kilka metrów od brzegu i łatwo dostępny w równej odległości od brzegu i linii boi.

Duży napływ hiszpańskich i zagranicznych turystów do Sangenjo i Portonovo w sezonie letnim całkowicie zapełnia najsłynniejszą plażę w gminie, która została wyróżniona europejską błękitną flagą plaż; 14 innych plaż w gminie Sangenjo zazwyczaj otrzymuje to wyróżnienie każdego roku.

Do tej pory plaża Silgar dwukrotnie wymagała nawiezienia piasku ze względu na tymczasową niestabilność terenu w zimowe dni. Efekt ten był spowodowany zaokrąglonym kształtem części plaży położonej najbliżej starego mola, dlatego obszar ten został zreformowany za pomocą kamieni falochronowych. Od tego czasu nie ma potrzeby tworzenia piaszczystych wałów. Wraz z podnoszeniem się poziomu piasku stopniowo ustały typowe fale, które przechodziły z jednej strony ulicy na drugą podczas sporadycznych zimowych sztormów.

Na tej plaży znajduje się wiele barów, kawiarni i innych firm, które czerpią zyski z turystyki, ponieważ mają swoje lokale naprzeciwko Silgar.

Na tej plaży trenuje i rozgrywa swoje mecze drużyna piłki plażowej Maccabi Levantar.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności