Hiszpania > Las Palmas (Region)

Playa de Arinaga

Plaża Arinaga znajduje się w sąsiedztwie miejscowości o tej samej nazwie i jest główną plażą w gminie Agüimes (Gran Canaria). W sezonie letnim jest odwiedzany głównie przez mieszkańców gminy, ale także przez mieszkańców Gran Canarii oraz, w mniejszym stopniu, przez turystów zagranicznych. Plaża posiada Błękitną Flagę od 2017 r.

Historia

Jest to plaża o głębokich korzeniach rybackich, której tradycja przetrwała do dziś. Jest to również popularne miejsce do uprawiania sportów żeglarskich, takich jak windsurfing i kitesurfing, dzięki silnym wiatrom, które panują w tym rejonie szczególnie latem. W swojej najnowszej historii plaża przeszła gruntowną przemianę dzięki projektowi rewitalizacji, w ramach którego wybudowano dużą promenadę. Miało to silny wpływ na środowisko naturalne, co całkowicie zmieniło pierwotny wygląd plaży.

Charakterystyka

Plaża ta ma około 700 metrów długości i 70 metrów szerokości. Jej południowa część, z czystą i przejrzystą wodą, składa się obecnie z czarnego piasku zmieszanego z pierwotnym blond piaskiem, który nie chce zniknąć, a północna część plaży to skały. W lecie przeważają silne wiatry północno-wschodnie, a zimą jest spokojnie. (1).

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności