Hiszpania > Murcia (Region)

Mar de Cristal

Mar de Cristal to hiszpańskie miasto w gminie Cartagena, w dystrykcie Rincón de San Ginés, którego gospodarka opiera się na turystyce.

Plaża słynie z wysokiej jakości wody (stąd jej nazwa) i posiada wszelkie usługi niezbędne do korzystania z niej i cieszenia się nią.

Jest to najczęściej nagradzana plaża oznaczona niebieską flagą w regionie Murcji. W 2012 r. otrzymało także nagrodę "Q" za Jakość Turystyczną. Średnia roczna temperatura wynosi 17º C.

Lokalizacja

Mar de Cristal znajduje się w południowo-wschodniej części Półwyspu Iberyjskiego, we wspólnocie autonomicznej Regionu Murcji, pomiędzy Islas Menores a Playa Honda.

Znajduje się na wybrzeżu Mar Menor, w jego południowej części, niemal graniczącej z La Manga del Mar Menor i bardzo blisko Cabo de Palos.

Obiekty i usługi

Przystań sportowa.

Korty sportowe (paddle tennis, tenis, sala gimnastyczna).

Prywatny basen.

Kościół.

Kino letnie.

Hotel i mieszkania.

Supermarkety

Bary plażowe

Transport i komunikacja

Droga

Miasto ma dwa dojazdy: jeden z drogi RM-F54 z Islas Menores (te dwa miasta są praktycznie połączone), a drugi z drogi lokalnej, która łączy się z autostradą RM-12 po minięciu Los Belones w kierunku La Manga del Mar Menor.

Autobus

Drogowe usługi pasażerskie w gminie są częścią marki Movibus, systemu międzymiastowego transportu publicznego w Regionie Murcji (Hiszpania), który obejmuje usługi autobusowe należące do rządu regionalnego. Linie objęte koncesją MUR-004 "Metropolitana Cartagena-Mar Menor" są obsługiwane przez ALSA (TUCARSA).

Fiesty

La Asunción, patronka Mar de Cristal (14 i 15 sierpnia).

Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności