Hiszpania > Murcia (Region)

Los Nietos (Cartagena)

Los Nietos to miasto należące do rady Rincón de San Ginés, w gminie Cartagena, we wspólnocie autonomicznej Regionu Murcji w Hiszpanii, które tradycyjnie opierało swoją gospodarkę na rybołówstwie w Mar Menor (obecnie już nie), rolnictwie, sektorze usług i turystyce.

Składa się z dwóch skupisk ludności: Los Nietos i Los Nietos Viejos.

Lokalizacja

Położony na południowo-zachodnim brzegu Mar Menor, w naturalnym regionie Campo de Cartagena.

Okoliczny krajobraz obejmuje 92-metrową górę Mingote, pochodzenia wulkanicznego, z której widać cały Mar Menor.

Na jednym krańcu, w kierunku Islas Menores, znajduje się kanał Carrasquilla, który wpada do małej delty, Punta de La Lengua de la Vaca; na drugim krańcu, w pobliżu obszaru zwanego El Arenal, oddzielonego wąwozem Ponce w kierunku Los Urrutias, znajduje się słone bagno Lo Poyo, które jest obszarem chronionym o kategorii Parku Naturalnego, LIC i ZEPA.

Obiekty i usługi

OMITA (Miejski Urząd ds. Informacji i Procedur Administracyjnych).

Szkoła publiczna "Félix Rodríguez de la Fuente".

Gabinet lekarski.

Apteka.

Klub żeglarski Los Nietos, z przystanią. Szkoła żeglarstwa. Regaty żeglarskie i międzynarodowe trofea żeglarskie w klasie Lateen.

Korty sportowe.

Ośrodek dla osób starszych.

Kościół.

Transport i komunikacja

Pociąg

Kolej wąskotorowa na linii Cartagena-Los Nietos, obsługiwana przez Renfe Cercanías AM, z jedną stacją i dwoma przystankami: Pescadería i Los Nietos Viejos.

Autobus

Drogowe usługi pasażerskie w gminie są częścią marki Movibus, systemu międzymiastowego transportu publicznego w Regionie Murcji (Hiszpania), który obejmuje usługi autobusowe należące do rządu regionalnego. Linie objęte koncesją MUR-004 "Metropolitana Cartagena-Mar Menor" są obsługiwane przez ALSA (TUCARSA).

Posiada również połączenia z Murcją i La Mangą.

Drogą

Miasto posiada trzy drogi dojazdowe: jedna łączy się drogą RM-F54 z Los Belones i Islas Menores, druga drogą lokalną do El Sabinar, gdzie łączy się z autostradą RM-12, która łączy La Mangę z Cartageną i Murcją; trzecia prowadzi do Los Urrutias, również drogą RM-F54.

Fiesty

San Miguel, fiesty Los Nietos Viejos (od 21 do 29 września)

Najświętsza Maryja Panna de los Ángeles, patronka Los Nietos (2 sierpnia)W dniu święta patronki, przed tradycyjną mszą w Club Náutico Los Nietos, Bractwo Najświętszej Maryi Panny de los Ángeles przenosi obraz w procesji ulicami miasta i łodzią na Mar Menor.

Gildia Rybaków: od 14 do 16 lipca. Rybacy oferują bezpłatnie grillowane ryby (moraga) z Mar Menor, a czasem także caldero.

Stanowiska archeologiczne

Pozostałości odkryte w okolicy wskazują na istnienie bardzo starej osady. Odkryto kilka pozostałości: nekropolię iberyjską na terenie posiadłości Las Mateas oraz stanowisko ceramiki greckiej w Loma de El Escorial.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności